Запах виїдає очі: показали фільтраційні поля Гнідавського цукрового. Фото


На поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу мають зливати лише стічні води по мережі підприємства, а в жодному разі не цистернами вивозити мелясну барду, кажуть луцькі екологи.

По-перше, поля фільтрації призначені саме для відходів виробництва цукрового заводу, а не етанольного виробництва ТОВ «Біо Пек», а по друге, стічні води можна зливати лише за допомогою каналізаційної мережі, труби якої виходять безпосередньо на фільтраційні поля.

Про це йшлося 4 липня під час виїзного засідання тимчасової міжвідомчої комісії на полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу.

Так, журналістам продемонстрували чотири карти на полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу, зокрема одна з них була висушена та готова до сезону роботи цукрового заводу, який розпочнеться наприкінці серпня, на дві інші, очевидно, зливали барду ТОВ «Біо Пек», адже вся рослинність поблизу пожовтіла, а довкола стоїть просто нестерпний запах, який виїдає очі. Лише четверта карта виявилася такою, якою вона і має бути, — заповненою стічною водою, яка потрапила сюди саме каналізаційною мережею цукрового заводу.
Як розповіла начальниця відділу екології міської ради Оксана Тарабанюк, раніше вважалося, що поля фільтрації – найкращий спосіб утилізації відходів цукрових заводів, однак вони зовсім не призначені для відходів біоетанольного виробництва, хоча дочірнє підприємство Гнідавського цукрового заводу ТОВ «Біо Пек» використовує їх для зливу мелясної барди від етанольного виробництва, внаслідок чого на довколишніх територіях утворюється просто їдкий запах.
Зі слів головного спеціаліста відділу екології Олега Гелети, такі поля фільтрації, як те, що заповнене водою з каналізаційної мережі заводу, повинні бути тут скрізь – це суто стічні води, натомість на інші поля фільтрації мелясну барду вивозять бочками, що неодноразово фіксувала муніципальна варта.

«Після заповнення стічна карта осушується, а ґрунт з неї продається сільськогосподарським підприємствам, як добриво на поля. Натомість на інших картах ми бачимо зовсім протилежну картину», — каже еколог.
Оксана Тарабанюк також наголосила, що до початку роботи біоетанольного заводу в 2016 році таких нестерпних запахів на полях фільтрації не було, однак з цього часу ТОВ «Біо Пек» орендує ці поля фільтрації у цукрового заводу, скидаючи сюди свої відходи. Саме з цього періоду фіксують нестерпний специфічний запах.

«Щодня ми робимо карту звернень щодо смороду. 70% звернень надходять саме звідси, з південно-західного району міста – це район Львівської, ДПЗ і прилеглих вулиць, в залежності від рози вітрів», — повідомила Оксана Тарабанюк.

Зазначимо, що раніше з’явилася інформація про те, що завод з виробництва біоетанолу незаконно злив у міську каналізацію мелясну барду, внаслідок чого сморід поширився містом. Як повідомили екологи Волинської ОДА, за результатами проведених перевірок, звернень громадян з’ясували, що найбільш ймовірна причина виникнення смороду в Луцьку – поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, де здійснює господарську діяльність ТзОВ «БІО ПЕК».

У місті збирають підписи для позапланової перевірки заводу. Натомість директор Гнідавського цукрового заводу стверджує, що машина, з якої здійснили злив барди у міську каналізацію Луцька, не належить підприємству. А вже сьогодні Луцька міська рада звернулася до прокуратуриВолинської області щодо проведення досудового розслідування у зв’язку зі скаргами мешканців Луцька на жахливий сморід, масове погіршення стану здоров’я та нестерпні умови життя та праці.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/zapakh-vyyidaye-ochi-pokazaly-filtratsiyni-polia-hnidavskoho-tsukrovoho-z/” Об этом сообщает bazarmedia.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя