Казахстан відмовиться від російського "Союзу" на користь ракет Маска. Бо так дешевше


Перші два казахстанських науково-технологічних супутника запустять на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX "з економічних міркувань"

Про це розповів прес-секретар Міністерства оборонної й аерокосмічної промисловості Казахстану Асет Нуркенов, передає російський "Інтерфакс". Об этом сообщает reniinfo.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Чому цього разу Falcon 9? Тому що дешевше запустити на Falcon 9. Сума — комерційна таємниця, ми не можемо розкривати, американська сторона попросила", — сказав Нуркенов.

Нуркенов зазначив, що в майбутньому подібні запуски країна могла б проводити зі свого космодрому "Байконур", використовуючи "Союзи" і "Протони", однак не назвав конкретних термінів або апаратів, які планують запускати таким чином.

На ракеті Falcon 9 буде розміщений науковий супутник KazSaySat і технологічний KazistiSat. Запуск супутників заплановано на 20 листопада з американської військової бази Ванденберг в Каліфорнії.

Вартість запуску супутників на ракеті "Протон-М" з розгінним блоком "Бриз-М" на 2015 рік оцінювалася приблизно в 70 мільйонів доларів. У той же час запуск Falcon 9 оцінювався в 62 мільйони доларів.

Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX

  • Нагадаємо, через несправність російської ракети "Союз" космонавти здійснили аварійну посадку.
  • У Росії вирішили тимчасово припинити пілотовані запуски, доки не будуть з’ясовані причини аварії корабля "Союз МС-10".
  • Згодом причиною аварії під час запуску ракети-носія "Союз-ФГ" назвали позаштатну роботу датчика, що сигналізує про поділ першого і другого ступенів носія.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2018/11/06/kazakhstan_vidmovytsya_vid_rosiyskogo_quotsoyuzuquot_na_koryst_raket_maska_bo_tak_deshevshe”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя